Powiatowy Dzień Strażaka w Sochaczewie

Powiatowy Dzień Strażaka w Sochaczewie

Strażacy z całego powiatu sochaczewskiego świętowali 30 maja podczas uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, młodzieżowe drużyny pożarnicze oraz liczni goście.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą sochaczewskich strażaków. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na mszę świętą odprawioną w intencji strażaków i ich rodzin. Główna część obchodów odbyła się na placu Tadeusza Kościuszki, gdzie podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia, medale, nagrody oraz awanse służbowe.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był apel na placu Tadeusza Kościuszki. Wręczono podczas niego medale, odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe

Miasto Sochaczew ufundowało również dwie nagrody specjalne.

Burmistrz Daniel Janiak wyróżnił mł. bryg. Hubera Ochmana z JRG Sochaczew oraz druha Mateusza Tymorka z OSP Mokas za największą liczbę interwencji ratowniczo-gaśniczych przeprowadzonych na terenie miasta w 2025 roku.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów uznania dla strażaków za ich codzienną służbę i gotowość do niesienia pomocy.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. senator Waldemar Pawlak, posłowie Mirosław Adam Orliński i Maciej Małecki, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Maciej Bieńczyk, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań za codzienną służbę oraz życzeń bezpiecznych powrotów z akcji.

Muzyczną oprawę wydarzenia zapewniła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wicia.

red.

fot. KPPSP

Share this content:

Opublikuj komentarz