PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W KROMNOWIE. KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W KROMNOWIE. KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mieszkaniec powiatu płockiego jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci nałożyli na 60-latka mandat i punkty karne. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Sprzyjające warunki atmosferyczne i długie, proste odcinki dróg powodują, że kierowcy częściej przekraczają dozwoloną prędkość. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, policjanci codziennie przeprowadzają kontrole drogowe w trakcie których ustalają, m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy, posiadane uprawnienia do kierowania i stan trzeźwości.

Dzisiaj w Kromnowie funkcjonariusze z sochaczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 60-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy, nałożono mandat w wysokości 1500 złotych i oraz 13 punktów karnych.

Decydując się na łamanie przepisów ruchu drogowego, musicie mieć świadomość konsekwencji (nie tylko prawnych) podejmowanych przez was decyzji. Przypominamy jednocześnie, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach w których wiele osób ginie lub odnosi poważne obrażenia zagrażające życiu.

Jeśli popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego.

  • policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy, za pomocą którego można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego;
  • grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty; płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat5 w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową;jeżeli osoba wyrazi taką wolę policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności;
  • dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiecie Państwo żądnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją;
  • uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikniecie Państwo ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez urząd skarbowy.

st. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz