Wakacje w gminie Iłów

Wakacje w gminie Iłów

24 czerwca wycieczką do Julinka rozpoczęliśmy wakacje z GOK i GBP. W Julinku, pięknie położonym w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego czekało na dzieci mnóstwo atrakcji.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy na ścianie wspinaczkowej, stąd udaliśmy się do parku linowego, który posiada aż 8 tras i 138 przeszkód. Wśród wielu innych atrakcji zaliczyliśmy jeszcze: animacje, mini golfa, krainę dmuchańców z mnóstwem zjeżdżalni, trampolinami, torem przeszkód. Odwiedziliśmy też wesołe miasteczko z karuzelami, samochodzikami. Pogoda nie pozwoliła nam na skorzystanie ze strefy wodnej, ale umożliwiła aktywne spędzenie siedmiu godzin na świeżym powietrzu. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów z zapytaniem, kiedy tu przyjedziemy ponownie?

W dniach 25, 26, 27 czerwca w bibliotece odbyły się zajęcia kreatywne. Pierwszego dnia dzieci tworzyły własne puzzle oraz zakładki do książek. Takie zajęcia to nie tylko zabawa, ale także okazja do rozwijania wyobraźni, umiejętności manualnych i logicznego myślenia. Zajęcia prowadziły panie Patrycja i Ola. Drugi dzień to zajęcia w języku angielskim. Prowadząca pani Justyna poprzez zabawę pokazała dzieciom, że język angielski wcale nie jest trudny. Trzeciego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Podwodny Świat”. 27 lipca zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, a następnie wybraliśmy się w podróż retro pociągiem do Kampinoskiego Parku Narodowego. Po spacerze i wspólnym ognisku odbyła się gra terenowa.

1 lipca odbyła się wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku czynnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań, integracja grupy, a także poznanie tajników iluzji. Farma iluzji to ogromny park sensoryczny, w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wspaniałe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz świetny plac zabaw na świeżym powietrzu, który daje dzieciom wiele radości. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać.

2 lipca wyruszyliśmy z sąsiedzką wizytą do sali bankietowej Gabilandu Nowakowskich, gdzie na zaproszenie pani Natalii uczestniczyliśmy we wspólnym gotowaniu. W menu znalazł się rosół, ziemniaczki, mizeria i nuggetsy. Atrakcją były dmuchańce, popcorn i wata cukrowa, ale za sprawą hodowcy – pana Marcina największym zainteresowaniem cieszyły się bardzo bliskie, spotkania z egzotycznymi gadami, gryzoniami i pająkami. Kontakt z tak wyjątkowymi zwierzętami może być trudny, ale większość dzieci, w przeciwieństwie do rodziców, nie miała przed nimi żadnych oporów.

3 lipca wyruszyliśmy do Kłodawy i Oporowa. Najważniejszym punktem naszej wycieczki była czynna kopalnia soli w Kłodawie. Jest to najgłębsza trasa turystyczna w Polsce – 600 metrów pod ziemią! Na dół wszyscy zjechali klatką w prawdziwym szybie górniczym w ekspresowym tempie 6m/s., podróż trwała 2 min. Uczestnicy mogli zobaczyć, dotknąć, posmakować i powdychać aromat naturalnej soli kamiennej. Spacer podziemnymi korytarzami trwał przeszło 2 godziny, w czasie których uczestnicy poznali historię powstania złóż soli, jej zastosowanie w życiu codziennym.

Następnie wyrobiskami korytarzowymi udaliśmy się do kaplicy św. Kingi, która jest patronką górników. Dowiedzieliśmy się kim jest skarbnik kopalni, jak kruszone są ściany, na jakiej głębokości pracują górnicy, jak długo pracowały w kopalni konie, jakie obecnie pracują tu maszyny i jak się przewozi urobek. Na koniec każdy mógł zabrać ze sobą bryłki soli różowej lub białej. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum – Zamek w Oporowie. Historię tego niewielkiego, ale urokliwego XV wiecznego zamku- rodowej siedziby Oporowskich herbu Sulima przybliżył nam miejscowy przewodnik.

Czwartego lipca odbyły się zajęcia sportowe w Środowiskowej Hali Sportowej, dzięki uprzejmości pani Edyty, pana Piotra i pani Natalii podopieczni GOK I GBP mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi i tanecznymi. Tego dnia odbył się także wernisaż prac uczestniczek trzydniowego wakacyjnego pleneru malarskiego organizowanego w dniach 25/26/27 lipca. Grupę młodych artystów poprowadziła i zaraziła pasją do malowania znana sochaczewska malarka Barbara Jachimowicz. Wystawę prac przedstawiających znane obiekty architektoniczne Iłowa można podziwiać w Sali widowiskowej GOK do 19 lipca. Wycieczką do Mandorii zakończyliśmy dwutygodniowe zajęcia wakacyjne z GOK i GBP. Podróż okazała się hitem! O tym, jak dobrze bawili się uczestnicy świadczy fakt, że weszliśmy jako jedna z pierwszych grup, a wyszliśmy jako ostatnia. To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji, obydwie instytucje zapowiedziały kolejne niespodzianki.

UG

fot. UG Iłów

Share this content:

Opublikuj komentarz